Zimní radovánky

Zimní radovánky

Zima – roční období, kdy přichází mnoho krásného. Můžeme se těšit na Vánoce a pohádky, na krajinu zasypanou peřinou sněhu a také na dovádění v něm. Bohužel...letos se pravděpodobně krásných, mrazivých dnů se sněhovou nadílkou nedočkáme. Kvůli počasí jsme naplánovanou akci s názvem Zimní radovánky, konanou 22. 1. 2020 museli pozměnit. Místo sáňkování, koulování a dovádění na sněhu, jsme „dováděli" na papíře. Kluci a holky dostali za úkol ztvárnit - zimní radovánky. Zhostili se toho velice dobře. Někteří kreslili krásné obrázky, při kterých použili libovolné techniky - pomocí různých pastelek, voskovek, fix atd. Jiní modelovali a tvořili z plastelíny a našli se i tací, kteří stavěli sněhuláka z kostek Lega. Po výtvarné části a po ukázce vytvořených prací jsme se šli protáhnout do tělocvičny. Nejdříve naše těla rozehřála „zimní" rozcvička. Dále následovala hra Pantomima, kdy účastníci poznávali zimní sporty a samozřejmě nesměla chybět pořádná koulovačka. Bohužel jsme měli k dispozici jen papírové koule, ale i tak se účastníci velmi bavili. Všichni si za své výkony zasloužili velkou pochvalu a sladkou odměnu. Přesvědčili jsme se, že si zimní radovánky můžeme užít i bez sněhu.

Alena Sovová

Zimní radovánky Zimní radovánky