Výlet do vánoční Olomouce

22.12.2013

Výlet do vánoční Olomouce

Každý ví, že k Vánocům patří krásně ozdobený stromeček, vůně cukroví po celém domě, kapr i chvíle klidu a pohody. Symbolem Vánoc se však v moderní době stávají i tlačenice v obchodech, vybírání dárků a všudypřítomné hemžení a nakupování. I malé děti touží po třpytu nabízených drobností a možnosti za své ušetřené penízky něco koupit pro sebe a pro své blízké. Ani u nás na Dukle jsme nezůstali pozadu, ve čtvrtek 19. 12. 2013 jsme vyrazili do krásně vyzdobené Olomouce.  Děti měly možnost prohlédnout si výzdobu města, vyřezávaný betlém a samozřejmě obrovský vánoční strom. Na náměstí si každý zazvonil na zvoničku a doufal, že jeho tajné přání doletí až k Ježíškovi. Kromě nákupů jsme toho i hodně viděli.   Na Dolním náměstí nás přivítali kapříci, oslík a lama.  Nejlepším zážitkem však byla věc zcela neočekávaná. Ve stánku s tibetským zbožím nám kouzelník předvedl kouzlo.  Nikdo by nevěřil, co dokáže meditační miska a trocha vody!  Celý den jsme si pořádně užili a už se těšíme na příští rok.

Mgr. Barbora Kráčmarová