Vítání občánků

07.03.2016

Jaro už klepe na dveře a přetahuje se se zimou, kdo vyhraje. Ano, máme tu první jarní měsíc a s ním očekáváné vítání jara, které je rovněž spojeno s blížícími se velikonočními svátky. Tak jako vítáme s radostí jaro, tak také nastal čas přivítat do obce Hlubočky nové občánky. Jako noví občané byly zapsány děti narozené od září 2015 do února 2016. Slavnostní akt proběhl v sobotu 5. března 2016 na Obecním úřadě v Hlubočkách. Kulturní program po delší odmlce předvedly žákyně 5. – 9. ročníku ZŠ Hlubočky pod vedením paní učitelky Lady Pospíšilové. Děvčata si připravila celkem tři písně – Ukolébavku pro dcerku od Petra Ebena, Princi můj maličký spi od Wolfganga Amadea Mozarta a jako první zazpívala písničku z pohádky Zlatovláska. Písně byly protkány krásnou recitací Terezky Strykové z 8. ročníku. Některá děvčata si své vystoupení na veřejnosti vyzkoušela poprvé. Kromě zpívání a recitace, které předvedly dívky celkem dvakrát a za něž byly vždy odměněny potleskem rodičů nových občánků a jejich blízkých, vypomáhaly i s rozdáváním upomínkových předmětů a kytiček pro maminky.

Mgr. Lada Pospíšilová