24.11.2014

Větrníkový den

Roztočit foukáním větrník je pro většinu lidí hračka, pro nemocné cystickou fibrózou, ale mnohdy nepřekonatelná překážka. Větrníkový den má za cíl upozornit na ty, kteří vážnou nemocí trpí.
Přestože na naší škole žádné takto nemocné dítě nemáme, rozhodli jsme se zapojit do této akce, kterou pořádala nezisková organizace Klub nemocných cystickou fibrózou. V pátek 21. listopadu 2014 jsme vyráběli větrníky papírové, plastové, puntíkaté, barevné, malé i velké. Hotové větrníky jsme shromáždili, vyzdobili jsme jimi školu a podle propozic jsme vše pečlivě zdokumentovali, fotky jsme odeslali na ta správná místa.
Na odměnu nečekáme, odměnou nám je, že jsme se zapojili a podpořili dobrou věc.

Mgr. Libuše Balášová