Veselé zoubky

Veselé zoubky

Zdá se to neuvěřitelné, ale zubní kaz patří v dnešní době k nejrozšířenějším infekčním onemocněním. Právě ve věku od 6 let si děti vytváří návyky, které si nesou do svého budoucího života. Již v 1. ročníku se děti v předmětu Prvouka seznamují se stavbou lidského  těla, správnými zásadami osobní hygieny a správné výživy. Proto se dne 21. 3. 2024 stal součástí výuky projekt společnosti dm drogerie markt s.r.o. ,,Veselé zoubky“. Cílem tohoto programu je pomoci dětem zorientovat se v oblasti správné péče o chrup a prevence zubního kazu. Děti nejdříve přivítaly postavičky Spejbla a Hurvínka, které uvedly úvodní zábavně-vzdělávací film ,,Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“. V něm vtipně přišel Hurvínek o svůj první mléčný zub a nenásilně byly děti poučeny o tom, jak se mají o své zoubky starat. Poté následoval program na interaktivní tabuli zaměřený právě na správnou péči o chrup, který byl ukončený společným opakovacím testem. Protože se děti aktivně zapojily a všechny části programu úspěšně zvládly, odměnou jim byl preventivní balíček, který obsahoval zubní kartáček a zubní pastu, informační nálepku s piktogramy, jak si správně čistit zuby a sadu dentálních nití. Celý program se jim líbil, a proto doufám, že snad bylo do mysli dětí zaseto semínko, které je dál povede tím správným směrem v péči o své zoubky.

Mgr. Radomíra Stloukalová

Veselé zoubky Veselé zoubky Veselé zoubky Veselé zoubky Veselé zoubky