Veletrh fiktivních firem

Žáci IX. třídy navštívili 26. 1. 2023 akci Veletrh fiktivních firem, kterou pořádala Střední škola logistiky a chemie na Výstavišti Flora v Olomouci. Program pro žáky byl rozdělen na tři části. První část byla především zaměřena na úkoly z finanční gramotnosti, kde měli řešit úlohy s osobním účtem, platební kartou nebo hospodařením domácnosti. Potom následovala krátká přednáška o možnostech investic v současné době. V poslední části měli žáci dělat zákazníky fiktivních firem, které si připravili studenti pořádající školy, prezentovali je ve stáncích a měli za úkol nalákat a zaujmout co nejvíce zákazníků. Ti si mohli například koupit dům, nejmodernější techniku, potřeby pro domácí mazlíčky apod.
Akce se podařila a určitě přispěla k rozvoji finanční gramotnosti žáků.

Mgr. Iveta Kubová