Vánoční kapr

11.12.2015

Vánoce, vánoce přicházejí, šťastné a veselé… Stejně jako tato písnička patří k Vánocům i tradiční turnaj ve vybíjené O vánočního kapra v kategorii 4. a 5. třídy patří na naší škole k předvánoční době. Šťastně a vesele však turnaj neskončil pro nás, ale pro naše dlouholeté rivaly ze Základní školy Hlubočky-Mariánské Údolí. Ti si výherní putovní trofej (krásného keramického kapra) odvezli zase zpět, do své vitrínky slávy.
Utkání jsme zahájili 10. prosince za pět deset, kdy míč získali losem domácí. Po počáteční nervozitě z velkého množství diváků se všichni hráči zapálili pro boj, který trval 2 x 20 minut. Hvízdnutí rozhodčí ukončilo první set v momentě, kdy rozdíl mezi vybitými na obou stranách byl v jednom jediném hráči. Stejně tak skončil i druhý set a naneštěstí pro domácí tým ten nižší počet vybitých byl vždy na druhé straně.
Při vyhlašování vítězů byla sportovní hala plná emocí. Převážily ty pozitivní, neboť nakonec měl každý z aktérů dobrý pocit ze hry a v ruce nějakou tu drobnou, chutnou odměnu. Vyhlášeni byli i dva nejlepší hráči z každého týmu. Z domácích se jím stal Jakub Swiersch, který toto ocenění získal nejen za maximální aktivitu, ale hlavně za hru v duchu fair play.
Poděkování si zaslouží pomocníci z řad žáků 9. třídy ZŠ Hlubočky, kteří byli nepostradatelní jako čároví rozhodčí, zapisovatelé statistik a hostesky při předávání cen.