Vánoce na hradě Šternberk

Vánoce na hradě Šternberk

V pátek 15. prosince celá naše škola v Mariánském Údolí vyjela na výlet na hrad Šternberk. Vyrazili jsme hned ráno dvěma autobusy a za 40 minut jsme stáli před hradem. V úvodu se žáci rozdělili na dvě stejně početné skupiny. První skupinu si odvedl pan průvodce do hradního sálu, kde si vyráběla krásné gelové svíčky. Druhá skupina dětí odešla mezitím na prohlídku předvánočně vyzdobených hradních komnat. Průvodkyně nejdříve děti zavedla do hradní kaple. Tam všechny seznámila s vánočními tradicemi a zvyky, jak je slavila šlechta i prostý lid. Děti si prohlédly interiéry hradu doplněné vánoční výzdobou, betlémy, historickými hračkami a mnoha dalšími vánočními doplňky. Na úplný závěr prohlídky se žáci podívali do hradní kuchyně. Potom se obě skupiny vyměnily.

Ke každému výletu patří také nákup dárků a suvenýrů. V místním hradním obchůdku si každý našel to pravé.

Návštěva hradu se vydařila a všichni se již těší na opravdové Vánoce.

Mgr. Irena Hrubanová

Vánoce na hradě Šternberk Vánoce na hradě Šternberk Vánoce na hradě Šternberk Vánoce na hradě Šternberk Vánoce na hradě Šternberk