10.12.2013

Útěk přes Himaláje

9.12.2013 se žáci sedmé třídy zúčastnili interaktivního workshopu, pořádaného občanským sdružením M.O.S.T. Workshop proběhl prožitkovou formou, žákům byl promítnut film, ve kterém byli konfrontováni s příběhem dětských uprchlíků. Žáci si také mohli vyzkoušet předměty denní potřeby – např. modlitební mlýnek, mnišskou misku, osahat roh z jaka. Prostřednictvím workshopu žáci získali informace nejen o sociálních a kulturních odlišnostech Tibetu a obyvatel Himalájí, ale byli vedeni i k pochopení globálních problémů a k hledání jejich řešení. Workshop se žákům velice líbil, hlavně jejich zapojení do děje.

Mgr. Iveta Rozsívalová