Sv. Martin

Sv. Martin

Pranostik o sv. Martinovi známe spoustu. Ale kdo to opravdu byl? Jaký je jeho původ? Jak vypadal a jaké bylo jeho poslání? To vše zjišťovaly děti v ZŠ Hlubočky Dukla dne 11. 11. 2019 v rámci projetového dne, který nesl název „Přijel k nám bílý kůň, zalehl nám celý dvůr". Nejprve jsme se ale museli se sv. Martinem a jeho působením seznámit. No a jak jinak než prostřednictvím komiksu, který nám mohl zároveň posloužit jako zdroj pro výtvarné zpracování. To nám však nestačilo. Bylo potřeba si na sv. Martina zahrát, kůň ve škole by byla asi potíž, a proto jsme vzali židle, nasadili čepice a už jsme uháněli na koni, který byl také Martinovým věrným společníkem. Následně jej děti také zpracovaly přesně tak, jak v jejich představách vypadá. Sníh nám sice ani jeden z nich nepřinesl, ale i přesto jsme příchod zimy zakusili tvořivou a taneční činností. A na sníh nám nezbývá nic jiného než i nadále čekat.

Mgr. Vendula Fojtíková

Sv. Martin Sv. Martin Sv. Martin Sv. Martin