Sportovní hry škol Mikroregionu Bystřička

17.06.2015

Sportovní hry škol Mikroregionu Bystřička

Pořadatelem letošního ročníku sportovních her škol Mikroregionu Bystřička se stala Obec Přáslavice, kde jsme se všichni sešli ve čtvrtek 11. června 2015. Dle tradice se zúčastnily všechny čtyři úplné základní školy - Velká Bystřice, Velký Újezd, Tršice a Hlubočky, dalšími účastníky byly školy, které mají jen 1. stupeň - Bystrovany, Daskabát, Doloplazy, Přáslavice a Hlubočky-Mariánské Údolí.
Po společném zahájení na hřišti pod rozhlednou Božka, kterého se zúčastnil i senátor Ing. Martin Tesařík, se začalo soutěžit. Kromě překážkové dráhy a mladého přírodovědce se všechna ostatní utkání a soutěže odehrály na jednom místě.
Žáci 1. stupně hráli malou kopanou, vybíjenou, a to vždy v kategorii 1. – 3. třída a 4. – 5. třída, družstva 1. – 3. třídy běhala překážkovou dráhu a družstva 4. – 5. třídy se utkala v soutěži mladých přírodovědců.
Pro žáky 2. stupně byly připraveny následující soutěže: malá kopaná (mladší i starší kategorie, tj. 6. a 7. tř., respektive 8. a 9. třída), přehazovaná (mladší kategorie), volejbal (starší kategorie), speciální disciplínou byl pro obě kategorie hod polenem a bariéra (podle propozic, nakonec se ještě běželo přes rampu).
Tentokrát bylo celé hodnocení takové zvláštní. Samostatně se hodnotily školy, které mají jen 1. stupeň, i když všichni žáci soutěžili dohromady. Takže z toho vzešlo následující:
1. místo ZŠ Přáslavice
2. místo ZŠ Doloplazy
3. místo ZŠ Bystrovany

Ještě zajímavější bylo hodnocení zbytku účastníků, protože pořadatelé spojili dohromady výsledky 1. a 2. stupně úplných škol, čímž pravděpodobně dosáhli toho, aby obě kategorie nevyhrála jedna škola. A ke všemu se ještě pořadatelé rozhodli vyhlásit výsledky, ač nebyla dohrána všechna utkání v přehazované. Na dotaz, jak je to možné, odpověděli, že je to přece jasné. Takže výsledky úplných škol jsou následující:
1. místo ZŠ Velká Bystřice
2. místo ZŠ Velký Újezd
3. místo ZŠ Hlubočky
4. místo ZŠ Tršice

Všichni sportovci si zaslouží velkou pochvalu za to, že se snažili o co nejlepší výkony, i když proti nim občas stála nepřízeň počasí (bylo velké vedro) a občas i nepřesnosti v rozhodování.
Našim sportovcům především děkujeme za celkem úspěšnou reprezentaci školy a doufáme, že příští rok budou přesně dodržována stanovená pravidla soutěží a vše se odehraje tak, jak má.

Mgr. Jarmila Morkesová