Sportovní hry škol Mikroregionu Bystřička

13.06.2014

Sportovní hry škol Mikroregionu Bystřička

Již tradiční sportovní hry škol Mikroregionu Bystřička se letos poprvé konaly v Tršicích ve čtvrtek 5. června 2014.
Sešli jsme se na novém multifunkčním hřišti a v půl deváté byly hry slavnostně zahájeny nástupem zúčastněných družstev a projevy pana ředitele základní školy a paní starostky. Pár organizačních informací nám pak předala hlavní organizátorka Mgr. Stříbrnská ze ZŠ Tršice.
Pak už se sportovci pod dohledem svých vyučujících a rozhodčích rozešli na sportoviště. Na multifunkčním hřišti zůstali atleti, hráči vybíjené a malé kopané 1. – 3. třídy. Všichni ostatní fotbalisté se vydali na hřiště TJ Tršice a posledním stanovištěm bylo hřiště u II. stupně ZŠ, kde se odehrály zápasy v přehazované a volejbalu. V budově školy se pak hrál i turnaj ve stolním tenisu.
Jako obvykle byly samostatně vyhodnoceny soutěže žáků I. a II. stupně. Ti mladší soutěžili v malé kopané, vybíjené a atletice, ti starší závodili v atletice, zahráli si turnaje v malé kopané, přehazované, volejbalu a stolním tenisu.
Naše Základní škola Hlubočky se v rámci I. stupně zúčastnila jen bojů ve vybíjené a atletice. Po součtu všech výsledků pak na nás zůstalo jen 7. – 8. místo. Jediné body vybojovalo družstvo žáků 1. – 3. třídy ve vybíjené a atletice 4. – 5. třída.
Naopak žáci druhého stupně byli velice úspěšní, protože nikdo z nich se nevracel bez medaile na krku. V malé kopané jsme obsadili 3. místo v kategorii mladší a obhájili jsme 1. místo v kategorii starší. Děvčata 6. a 7. třídy vybojovala místo druhé, starším děvčatům se konečně podařilo zvítězit. Naši mladší i starší atleti shodně obsadili třetí místa, a když si uvědomíme, v jakých podmínkách jsme je připravovali, tak je to opravdový úspěch. Letošní volnou disciplínou byl turnaj ve stolním tenisu. Školu mohl reprezentovat jen jeden chlapec a jedno děvče. Obstáli jsme výborně – druhé místo bylo naše. Po sečtení všech výsledků jsme byli předstiženi jen školou ve Velkém Újezdě a obsadili jsme tak nádherné druhé místo.
Všem našim sportovcům je třeba poděkovat za skvělou reprezentaci školy a obce a můžeme si jen přát, aby poháry jen přibývaly.

Mgr. Jarmila Morkesová

Sportovní hry škol Mikroregionu Bystřička Sportovní hry škol Mikroregionu Bystřička Sportovní hry škol Mikroregionu Bystřička Sportovní hry škol Mikroregionu Bystřička