Sportovní hry škol Mikroregionu Bystřička

03.06.2013

Pořadatelem letošního ročníku sportovních her škol Mikroregionu Bystřička se stala Základní škola ve Velkém Újezdě, kde jsme se sešli v pátek 24. května 2013. Jako obvykle se zúčastnily čtyři úplné základní školy – Velká Bystřice, Velký Újezd, Tršice a Hlubočky a dalších pět, které mají jen 1. stupeň – Bystrovany, Daskabát, Doloplazy, Přáslavice a Hlubočky-Mariánské Údolí.
Po společném slavnostním zahájení na hřišti u školy jsme se rozešli na sportoviště, která byla nejen u již zmiňované školy, ale také na sokolském hřišti a v obci Daskabát.
Letos soutěžili žáci I. stupně v následujících disciplínách: vybíjená, malá kopaná, štafeta; to vše rozděleno vždy na dvě kategorie mladší: 1. – 3. třída, starší: 4. a 5. třída. Naše škola nevyslala jen družstvo na malou kopanou pro 4. a 5. třídu. Nakonec žáci I. stupně vybojovali jedno první místo (ve vybíjené starší kategorie) a jedno třetí místo (v malé kopané mladší kategorie). Celkově se tak umístili na sice pěkném, ale trochu nešťastném čtvrtém místě.
Druhý stupeň soutěžil stejně jako loni v malé kopané (mladší i starší kategorie, tj. 6. a 7. tř., respektive 8. a 9. třída), přehazované (mladší kategorie), volejbalu (starší kategorie), basketbalu (6. – 9. tř.), turistickém závodě (6. – 9. tř.). Zástupci naší školy se neobjevili jen v jedné disciplíně – přehazované. Ve všech ostatních jsme se nejen zúčastnili, ale i bodovali. První místo obsadila obě družstva v malé kopané a účastníci turistického závodu, třetí místo vybojovali volejbalistky a družstvo v basketbalu. Po celkovém součtu bodů jsme se ocitli na druhém místě, i když jsme dosáhli stejného bodového výsledku jako pořádající Velký Újezd. Bohužel nám nesdělili, co o našem druhém místě rozhodovalo.
Všichni naši sportovci si zaslouží velkou pochvalu za mimořádně úspěšnou reprezentaci nejen školy, ale i obce Hlubočky.