Sportovní hry Mikroregionu Bystřička

31.05.2017

Pořadatelem 11. ročníku sportovních her škol Mikroregionu Bystřička se stal Velký Újezd, kde jsme se všichni sešli ve čtvrtek 25. května 2017. Dle tradice se zúčastnily všechny čtyři úplné základní školy - Velká Bystřice, Velký Újezd, Tršice a Hlubočky, dalšími účastníky byly školy, které mají jen 1. stupeň - Bystrovany, Doloplazy, Přáslavice a Hlubočky-Mariánské Údolí. V letošním roce se nezúčastnila jedna škola, a to Daskabát.
Na rozdíl od předchozího ročníku, kdy všechny sporty byly na jednom místě, letos byly turnaje v malé kopané přesunuty na fotbalové hřiště dále v obci.
Po zahájení panem ředitelem školy se žáci vydali sportovat.
Žáci 1. stupně hráli malou kopanou, vybíjenou a běhali štafetu, a to vždy v kategorii 1. – 3. třída a 4. – 5. třída. Pro žáky 2. stupně byly připraveny následující soutěže: malá kopaná (mladší i starší kategorie, tj. 6. a 7. tř., respektive 8. a 9. třída), přehazovaná (mladší kategorie) a volejbal (starší kategorie), basketbal (jedna kategorie), biatlon (jedna kategorie) a petanque (jedna kategorie).
Protože nám organizátoři obvykle celkové výsledky neposílají, víme jen následující, tj. umístění našich dětí.
Za 1. stupeň jsme získali ve vybíjené druhé místo v kategorii 4. – 5. třída a druzí jsme byli i v kategorii 1. – 3. třída.
Všichni žáci 2. stupně se umístili na stupních vítězů. Hoši v malé kopané se umístili takto – starší na druhém místě a mladší na třetím, děvčata v přehazované byla třetí, v pétanque jsme byli druzí a biatlonisté skončili třetí. Výsledky výborné, přesto škola na lepší než 4. místo nedosáhla. Může za to bodovací systém, kdy neúčast v některé, respektive ve více disciplínách znamená nedohnatelnou bodovou ztrátu.
Všichni sportovci si zaslouží velkou pochvalu za to, že se snažili o co nejlepší výkony, a je jen škoda, že nebyly k dispozici celkové výsledky, ze kterých bychom se poučili do příštího roku.