Sportovní hry Mikroregionu Bystřička

13.06.2016

Sportovní hry Mikroregionu Bystřička

Pořadatelem jubilejního 10. ročníku sportovních her škol Mikroregionu Bystřička se stala Velká Bystřice, kde jsme se všichni sešli ve čtvrtek 2. června 2016. Dle tradice se zúčastnily všechny čtyři úplné základní školy - Velká Bystřice, Velký Újezd, Tršice a Hlubočky, dalšími účastníky byly školy, které mají jen 1. stupeň - Bystrovany, Daskabát, Doloplazy, Přáslavice a Hlubočky-Mariánské Údolí.
Vše se odehrálo na sportovišti Letná ve Velké Bystřici, takže jsme se nemuseli nikam přesunovat. Po zahájení panem ředitelem školy a panem starostou se žáci vydali sportovat.
Žáci 1. stupně hráli malou kopanou, vybíjenou a letos se soutěžilo v atletických disciplínách, a to vždy v kategorii 1. – 3. třída a 4. – 5. třída. Pro žáky 2. stupně byly připraveny následující soutěže: malá kopaná (mladší i starší kategorie, tj. 6. a 7. tř., respektive 8. a 9. třída), přehazovaná (mladší kategorie a starší kategorie), basketbal (mladší kategorie a starší kategorie) a atletika (mladší kategorie a starší kategorie).
Protože nám organizátoři nebyli schopni poslat celkové výsledky, víme je následující, tj. umístění našich dětí. Za 1. stupeň jsme získali v malé kopané 1. místo v kategorii 4. – 5. třída a 3. místo v kategorii 1. – 3. třída. Žáci 2. stupně obsadili v kolektivních sportech dvě druhá a dvě třetí místa, úspěšnější byli mladší hoši a starší děvčata a k tomu jsem získali jedno 1. místo – nejúspěšnějším atletem se stal Martin Janiš z 9. třídy. Celkově žáci 2. stupně obsadili v hodnocení škol krásné 3. místo, kde jsme doplatili na to, že jsme neobsadili soutěž v basketbalu.
Všichni sportovci si zaslouží velkou pochvalu za to, že se snažili o co nejlepší výkony, a je jen škoda, že nebyly k dispozici celkové výsledky, ze kterých bychom se poučili do příštího roku.

Mgr. Jarmila  Morkesová, ZŠ Hlubočky