Sportovní hry Mikroreginu Bystřička – kopaná

13.06.2014

V rámci her Mikroregionu se zatím vždycky odehrál turnaj v kopané pro žáky II. stupně základních škol. Tradiční soupeři – Velká Bystřice, Velký Újezd, Tršice a my. Obvyklé dvě kategorie – 6. a 7. třída, 8. a 9. třída. A tradiční cíl – vyhrát alespoň jednu kategorii. Tajně jsme doufali, že v té starší máme docela dobré šance.
Sestavování družstva mladších žáků byla od samého začátku kovbojka – tu někdo onemocněl, tu byl původně nominován na jinou disciplínu. Výsledek – sestava podle scénáře – kdo umí kopnout do míče, hraje. Tudíž jsme si nekladli velké cíle. Nakonec to dopadlo překvapivě solidně – 3. místo je za dané situace maximum. A přitom jsme nezačali vůbec špatně – Tršice hoši porazili 1:0 brankou Smrčka, s Velkou Bystřicí se sice prohrávalo 0:2, ale brankami Smrčka a Ryšánka se alespoň remizovalo. Průšvih byl jen v utkání s Velkým Újezdem – po poločase 0:3 se tímto výsledkem prohrálo.
Naše sestava: Zapp – Olbort, Švebiš, Smrček, Ryšánek, Bodinek, Jahn. Hoši se prostřídali, odvedli maximu toho, na co měli.
Soupiska družstva starších žáků byla víceméně jasná už od začátku a byla takříkajíc tradiční. Tito hoši spolu reprezentovali školu už jako mladší žáci a výsledek byl jasně patrný. První utkání s Tršicemi bylo spíše oťukáním si hřiště, výsledek 3:0 potěšil. Střelci v tomto zápase byli Auffahrt 2, Stariat 1. A pak přišla tradiční bitva s Velkou Bystřicí – tentokrát to ale nebyl žádný boj, v 2. poločase byli Bystřičtí zralí na vhození ručníku do ringu. Po poločase 4:0 jsme totiž nakonec zvítězili 14:1. S chutí si zastříleli: 5 Malinek, 3 Auffahrt a Stariat, 1 Gajdoš a Henkl. Pokud jste správně počítali, jedna branka chybí – zoufalí Bystřičtí si totiž dali vlastní gól. V posledním utkáni už v podstatě nebylo co řešit, Velký Újezd prohrál jen 4:1 dvěma brankami Auffahrta, jednou se trefili Malinek a Stariat.
Naše sestava: Olbort – Gajdoš, Meluzin, Stariat, Malinek, Auffahrt, Henkl.
Hoši děkujeme za vzornou reprezentaci školy!