27.06.2016

Sportovní den

Zkuste během školního roku najít lepší příležitost, jak rozpohybovat všechny žáky a dostat je organizovaně ven ze školy, než je sportovní den. Chytli jsme tedy příležitost pořádně za pačesy a všechny děti jsme pomocí počítačového programu rozdělili do smíšených týmů a nachystali pro ně spoustu různorodých aktivit na stanovištích v okolí školy. Původní plán, že by se vše odehrávalo v přilehlém lese, bohužel ztroskotal z důvodu kácení stromů.
Namíchaná družstva dětí ze všech ročníků zápolila v netradičních sportovních i nesportovních soutěžích. Mimo jiné to byl např. hod tyčí nohou, řetězová překážková dráha, běh v terénu s žebříkem, přesný hod hráškem svisle dolů, zdvojování nalezených artefaktů, štafetová předávka krabice, batohu a míče pomocí nohou, zimní uzlování či hledání přírodnin, do nichž příroda nakreslila písmeno S.
Z pohledu pedagogických pracovníků to byl podařený den, i přes to, že sluníčko žhnulo mocnou silou a na některých stanovištích se nebylo kam schovat. Shodli se také na tom, že se všech jedenáct týmů snažilo a připravené aktivity pojaly zodpovědně i soutěžně zároveň. Velká pochvala patří žákům deváté třídy, kteří se, jakožto nepsaní vůdci každého týmu, vzorně starali o své mladší spolusoutěžící a mnohdy šli i vhodným příkladem.
Ze všech nejlépe absolvoval všechna stanoviště tým pod vedením Martina Janiše a Terezy Bílkové, kde členy byli: Josef Smrček, Nikola Gárská, Karel Přichystal, Jan Máron, Jakub Swiersch, Marek Langer a Alžběta Gieslová. Gratulujeme! Nutno však podotknout, že od druhého místa je dělil jeden jediný bod.

Mgr. Alexandra Michalcová