Spaní ve škole

12.09.2016

Spaní ve škole

V letošním školním roce jsme se rozhodli, že hned začátkem září nabídneme žákům šestého ročníku akci Spaní ve škole.  Vytváří se jejich nový kolektiv, tak jsme jim tímto způsobem chtěli pomoct, aby se o svých nových spolužácích dozvěděli také něco jiného, než jací jsou ve vyučovacích hodinách.
Srazem před školou ve čtyři hodiny odpoledne nadešla očekávaná akce. Děti si daly věci do tělocvičny a přesunuly se na školní zahradu, kde jsme pro ně připravily seznamovací hry. Něco na zapamatování jmen, něco na spolupráci ve skupině a něco na přemýšlení. Všichni si vyzkoušeli, jaké to je pomoci kamarádovi s vymýšlením jména zvířete, proběhnout lesem paží, které se před vámi tyčí. Žáci to zvládli a došlo k dalšímu bodu na našem seznamu – opékání špekáčků.
Oheň nejdříve trošku stávkoval, ale pak se rozhořel a nastalo pečení. Hned bylo vidět, jak je kdo šikovný a umí si poradit se špekáčkem na prutu nad ohněm.
Mezi tím už se začalo čím dál více šeřit a přišel ústřední bod našeho večera – promítání. Díky ochotě obecního úřadu a hlavně pánů Rothů jsme měli zapůjčenu promítací techniku a plátno a děti si mohli vybrat film, na který se budou dívat. Vybrali si napínavý Jurský park 2. Tak jak jsme zvyklí ve velkém kině, tak i u nás děti dostaly popcorn a limonádu, aby byla navozena ta správná atmosféra.
Po filmu jsme se všichni přesunuli do tělocvičny, kde jsme si zahrály ještě několik pohybových her. Pomalu na všech byla znát únava, takže se vyhlásila noční hygiena, večerka a šlo se spát. Po chvíli ustalo i šuškání a děti usnuly spánkem spravedlivých.
Budíček byl ráno v sedm a po úklidu na žáky čekala snídaně připravená za školou v záři prvních ranních paprsků. Po závěrečném vyhodnocení se děti rozešly do svých domovů.
Ze slohových prací žáků vyplynulo, že spaní ve škole se jim moc líbilo. Objevila se i spojení „bylo to super, klidně bychom si to zopakovali“. Myslíme, že tato akce pomohla dětem upevnit kolektiv, ale také poznat vedení školy a paní učitelku třídní i v mimoškolních činnostech.

Mgr. Jarmila Morkesová

Spaní ve škole Spaní ve škole Spaní ve škole Spaní ve škole Spaní ve škole Spaní ve škole Spaní ve škole