Slavnostní předání Slabikářů

19.11.2014

Slavnostní předání Slabikářů

Od začátku školního roku uplynuly necelé tři měsíce a naši prvňáčci již zvládají přečíst první slova, píší perem do písanek a počítají příklady do 5. Ve čtvrtek 13.11.2014 byl na naší škole Den otevřených dveří a bylo jasné, že se na ně přijdou podívat všichni, kteří jsou zvědavi do jaké míry je jejich pověst šikovných prvňáčků pravdivá. Protože jsme zrovna dočetli Živou abecedu a čekalo nás předání Slabikářů, naplánovali jsme tuto událost zrovna na čtvrtek .  Byl to pro ně ,,velký den“ – čekala je 1. zkouška – ověření znalosti probraných písmen, čtení slabik i jednoduchých slov a to před porotou, kterou tvořili rodiče a prarodiče. Všichni prvňáčci nás ale přesvědčili, že písmenka jsou pro ně hračka a skládání slov a práce s Živou abecedou zatím zábava. Odměnou jim byl slavnostně předán Slabikář, který pokřtili šampaňským s přáním, aby se jim čtení dařilo.
A kdyby ne, tak mají přece na pomoc ,,kouzelné brýle“ !

Mgr. Radomíra Stloukalová