Slabikář

Slabikář

Od začátku školního roku uplynuly tři měsíce a všichni školáci jsou již zajetí ve školních kolejích. Do těchto kolejí najeli i naši prvňáčci a o tom, že chytli správný směr i rychlost, svědčí velký kus práce, který mají za sebou. Ve čtvrtek 28. 11. byl pro ně ,,velký den" – čekala je 1. zkouška – ověření znalosti probraných písmen, čtení slabik i jednoduchých slov a to před porotou, kterou tvořili ti nejbližší – rodiče a prarodiče. Všichni prvňáčci byli natěšeni předvést se v tom nejlepším světle, třída byla zaplněná do posledního místečka a v 15.30 vše začalo. Ukázali, že písmenka jsou pro ně hračka a skládání slov a práce s Živou abecedou zábava. Odměnou jim byl nejen potlesk od rodičů, ale hlavně slavnostní předání Slabikářů, který pokřtili šampaňským s přáním, aby se jim čtení dařilo a slovy: ,,Ať žije Slabikář!"
A aby ne, když jim ve čtení budou pomáhat ,,kouzelné brýle".

Mgr. Radomíra Stloukalová

Slabikář Slabikář Slabikář