Školská futsalová liga – ŠkoFL9

17.12.2014

A opět Postřelmov! V pondělí 15. prosince jsme znovu díky podpoře Obecního úřadu Hlubočky a především pana Pazdery, který řídil auto hasičů, vyrazili na cestu za druhým kolem futsalové ligy. Stejně jako před měsícem nás doprovázela hustá mlha.
Turnaje se opět zúčastnila čtyři družstva – pořádající ZŠ Postřelmov, ZŠ Kollárova Prostějov, Gymnázium Jana Blahoslava Přerov a my.
Po rozlosování jsme nastoupili ke svému prvnímu utkání proti družstvu z Přerova. Po slibném úvodu jsme v poločase vedli už 3:0. Jako by se v hlavách hráčů něco odehrálo, druhý poločas jsme začali velešpatně a výsledkem bylo vyrovnání na 3:3. V posledních sekundách šel sám na brankáře Lukáš Stariat a odpovědnost mu asi svázala nohy. Nedal, takže zápas skončil remízou.
Naším druhým soupeřem byli hráči z Prostějova. Už po jejich prvním utkání s Postřelmovem bylo jasné, že favoritem skupiny jsou právě oni. Jen jsme nečekali, že od nich dostaneme takový příděl.
Morální síla našeho družstva se projevila v rozhodujícím utkání s domácími. Minule jsme s nimi o branku prohráli, teď jsme jim to vrátili i s úroky. Všemu pomohl především náš skvělý úvod, kdy za čtyři minuty jsme vedli 5:0.
Protože tentokrát postupuje do krajského finále jen vítěz, může nás hřát skutečnost, že krásným druhým místem jsme vysoko položili laťku pro další roky.

Tabulka:
1. ZŠ Prostějov           3          3          0          0          30:5                 9 bodů
2. ZŠ Hlubočky           3          1          1          1          19:31               4 bodů
3. ZŠ Postřelmov       3          1          0          2          16:27               3 body
4. GJB Přerov             3          0          1          2          10:18               1 bod

Soupiska: Matěj Olbort, Michal Krupík, Patrik Ryšánek, Michal Švec, Lukáš Kouřílek, František Henkl, Lukáš Stariat, Marek Jašek
Střelci: 11 – Stariat, 5 – Henkl, 2 – Ryšánek, 1 – Švec