Školská futsalová liga – ŠkoFL9

19.11.2014

Podruhé v historii naší školy jsme se přihlásili do Školské futsalové ligy. Pro žáky 6. a 7. třídy jsme turnaj uspořádali u nás v Hlubočkách, se staršími hochy nás čekala cesta do Postřelmova. Díky výborné spolupráci s Obecním úřadem Hlubočky a hlubočskými hasiči jsme v pátek 14. 11. vyrazili směr Postřelmov.
Protože před dvěma roky jsme hráli tamtéž, cestu a halu už jsme znali. Velkou neznámou byli pro nás jen soupeři. Turnaje se zúčastnila čtyři družstva – pořádající ZŠ Postřelmov, ZŠ Štěpánov, ZŠ Bohuslavice a my.
Po rozlosování jsme nastoupili ke svému prvnímu utkání proti družstvu ze Štěpánova. Nic jsme neponechali náhodě a po poločase byl stav 4:1 pro nás. Ve druhém poločase padla už jen jedna branka, a to do sítě soupeře. Kdyby hoši využili všechny šance, které měli, byl by rozdíl rozhodně vyšší, protože herně soupeře převyšovali.
Žáci z Postřelmova – náš další soupeř – ve svém prvním utkání rozstříleli ZŠ Bohuslavice 13:2, tudíž z nich šel trochu strach. Naši hoši se ale nezalekli a k utkání nastoupili zodpovědně. Sice prohrávali 1:0, ale do poločasu vyrovnali. Celé utkání bylo velice vyrovnané, bohužel poslední střela v poslední minutě padla do naší branky. I trenér soupeře nám řekl, že remíza by byla spravedlivější.
Hned po krátké pauze nás čekalo poslední utkání s outsiderem skupiny. I Štěpánovští jim nastříleli sedm branek. Po nešťastné prohře ale byli kluci tak nažhavení, že sedm branek dali bohuslavickým do poločasu a závěrečný účet byl 16:1 v náš prospěch.
Po výborném výkonu tedy postupujeme do 2. kola, které se koná opět v Postřelmově. Aspoň už víme úplně přesně, do čeho jdeme.