Školská futsalová liga – 1. kolo

09.11.2015

Školská futsalová liga – 1. kolo

Naše škola se stala pořadatelkou 1. kola Školské futsalové ligy kategorie 6. a 7. třídy. Ve středu 5. listopadu k nám zavítali hráči ze Základní školy sv. Voršily z Olomouce  a z reálného gymnázia a ZŠ města Prostějova.
Turnaj jsme odehráli v naší sportovní hale podle futsalových pravidel, v pískání se vystřídali všichni vedoucí zúčastněných mužstev.
Jak už bývá nedobrou tradicí, hoši z Prostějova byli suverénně nejlepší – nám i Olomouckým dali devítku. Olomoučtí byli na rozdíl od nás úspěšnější ve střelbě a soupeři nasázeli pět branek. Za nás byli úspěšní jen Pavel Kryl a Michael Černík. První postupující byl jasný, o druhé postupové místo se strhla bitva mezi námi a hráči z Olomouce. Slibně jsme vedli 1:0, ale pak přišly slabší chvilky, soupeř nejen vyrovnal, ale dokonce šel do vedení. Zase jsme srovnali. Soupeř šel podruhé do vedení, zase jsme srovnali. Do konce chyběla minuta. Drobná nepozornost, přehnaná snaha útočit – výsledek – dostali jsme čtvrtý gól a bylo rozhodnuto. Do druhého kola postupuje s Prostějovskými Olomouc.
Tak snad příště.
Je třeba poznamenat, že na soupisce sice bylo devět jmen, ale všechno v podstatě odehrála pětice brankář Michal Grivalský, v poli Michael Černík, Vojtěch Hrnčíř, Pavel Kryl, Adam Polzer.

Mgr. Jarmila Morkesová

Školská futsalová liga – 1. kolo Školská futsalová liga – 1. kolo