Školská futsalová liga – 1. kolo

10.11.2014

Naše škola se stala pořadatelkou 1. kola Školské futsalové ligy kategorie 6. a 7. třídy. Ve čtvrtek 6. listopadu k nám zavítali hráči ze Základní školy E. Valenty z Prostějova a ze Základní školy ve Štěpánově.
Turnaj jsme odehráli v naší sportovní hale podle futsalových pravidel, po dohodě všech zúčastněných byl rozhodčím náš pedagogický asistent Jan Řezníček.
Na soupisce mohlo být až 10 hráčů, čehož jsme jako domácí využili. Na hráče z Prostějova, kteří futsalovou ligu hrají již několik let, jsme neměli, takže o druhém postupujícím se rozhodovalo mezi námi a Štěpánovem. Do poločasu našeho vzájemného zápasu jsme si vytvořili slibný náskok 2:0, začátek druhé půle jsme odehráli perfektně a dostali se do vedení 4:0. Pak přišel zkrat – nejlepší hráč soupeře snížil třemi brankami během dvou minut na 4:3 a mohlo začít drama. Naštěstí se hoši rychle vzpamatovali a Vojta Hrnčíř svou střelou rozhodl o konečném výsledku 5:3 pro naše barvy.
Zápasy byly náročné a pochvalu za bojovnost si zaslouží všichni naši hráči. Uvidíme, kam nám osud zavane v příštím kole.

Výsledky:
ZŠ Hlubočky : ZŠ Prostějov                         1:7 (0:4)
ZŠ Prostějov : ZŠ Štěpánov                         9:0 (3:0)
ZŠ Štěpánov : ZŠ Hlubočky                         3:5 (0:2)

Tabulka:
ZŠ Prostějov                          16:1                 2  0  0                        6 bodů
ZŠ Hlubočky                           6:10               1  0  1                         3 body
ZŠ Štěpánov                          3:14                0  0  2                         0 bodů