Školní výlet žáků 1. - 4. třídy na jižní Moravu

11.05.2016

Školní výlet žáků 1. - 4. třídy na jižní Moravu

Školní rok se pomalu blíží ke svému závěru a nastává čas školních výletů. Žáci 1. – 4. třídy se se svými třídními učitelkami na něj vypravili ve středu 4. května.
První zastávkou byla Modrá u Velehradu a v ní botanická a sladkovodní expozice Živá voda. Děti se seznámily s životem ve vodě a kolem vody. V podvodním tunelu, který se nachází 3,5 metru pod vodní hladinou, jsme si prohlíželi lipany, pstruhy a parmy. Svou velikostí děti zaujal kapr Jonáš, dravé štiky, candáti nebo sumci. Z velikánů zdejší expozice jsme pozorovali největší sladkovodní rybu – vyzu velkou. Měli jsme štěstí a viděli ryby při krmení.
Přes věže velehradské baziliky jsme dohlédli na druhou zastávku naší cesty – hrad Buchlov. Na nádvoří hradu jsme se posilnili svými dobrotami a prošli se po okolí. Nezbytnou součástí každého výletu je přivézt sobě a svým blízkým upomínku na navštívená místa. Především klukům budou hrad Buchlov připomínat dřevěné meče a kovoví rytíři, příp. draci, které si zde koupili. Po odpočinku byla pro nás připravena prohlídka hradu. Starší žáci se vydali s průvodcem na okruh starým hradem, ve kterém navštívili hlavní části hradu. Pro mladší žáky byla připravena průvodkyně v dobovém kostýmu a děti seznámila zjednodušenou formou s historií hradu Buchlov.
Zpáteční cesta nám rychle uběhla a všichni jsme mohli zvesela zazpívat o tom, že jsme nezmokli, výlet se vydařil a všem moc líbil.

Mgr. Marie Schusterová

Školní výlet žáků 1. - 4. třídy na jižní Moravu Školní výlet žáků 1. - 4. třídy na jižní Moravu