Školní výlet do Rožnova pod Radhoštěm (žáci 1.stupeň)

22.05.2012

Školní výlet do Rožnova pod Radhoštěm (žáci 1.stupeň)

Dne 22. 5. 2012 se naše škola vydala do Rožnova pod Radhoštěm. Děti už jistě nemohly dospat, protože se těšily na školní výlet. Vyjeli jsme autobusem a během hodinky jsme byli na místě. Po krátké přestávce jsme se odebrali na prohlídku Mlýnské doliny, kde děti vyslechly zajímavosti o starých řemeslech a strojích. Navštívili jsme kovárnu, mlýn, pilu a valchu, které byly v plném provozu a děti mohly porovnat život a práci lidí v minulosti.
Poté byla na řadě Valašská dědina, která vedla krásným prostředím místního skanzenu. Navštívili jsme historickou školu, kde děti zasedly do škamen, aby si vyzkoušely, jak v  minulosti vypadalo vyučování. Pan učitel ukázal dětem tabulku na psaní, kalamář, starý dřevěný penál a rákosku, která děti určitě nejvíce zaujala. Po procházce po přírodním muzeu jsme výlet zakončili v dřevěném městečku, kde si děti nakoupily různé drobnosti na památku. Počasí nám přálo a výlet se jako obvykle vydařil.

pegagogický sbor 1. stupně