Školní výlet do Brna (1.stupeň)

02.06.2014

Školní výlet do Brna (1.stupeň)

Čtvrteční ráno (29. května 2014) nás probudilo deštěm a černými mraky. Nám to ale nevadilo, protože jsme se všichni těšili na výlet do Brna. Každý byl  připraven a vybaven na celodenní putování. Řízky a sladkosti snad nechyběly v žádném batohu. První zastávka v Brně byla v muzeu Anthropos, kde nás nejvíce zaujal mamut a jeho mládě. Děti si prohlédly zajímavou expozici o pravěku. Díky paní průvodkyni  si určitě všichni rozšířili okruh vědomostí z této doby. I když lilo, jako z konve, nic nás neodradilo od dalšího putování po městě Brnu. Hrad Špilberk nás přivítal v plné kráse. Škoda, že pršelo. Vyhlídka na město a krásně upravené okolí hradu jsme si ani nemohli užít. Ale nás čekalo strašidelné sklepení! Kasematy, které sloužily jako vězení, nás trochu vystrašily. Děti si prohlédly strašidelná zákoutí a vězeňské cely z minulosti. Po prohlídce děti utratily zbytky peněz z kapesného, dojedly všechno, co zbylo a hurá zpátky domů. I když nám počasí moc nepřálo, přesto jsme si výlet užili.

Mgr. Ivana Poštulková.

Školní výlet do Brna (1.stupeň) Školní výlet do Brna (1.stupeň) Školní výlet do Brna (1.stupeň)