Školní výlet dětí z Dukly

Školní výlet dětí z Dukly

Ve čtvrtek 16. 5. 2019 jsme se s dětmi, i přes fámy o sněhu a snahu počasí nám výlet překazit, vydali na průzkum života do korun stromů. Tříkilometrová naučná stezka a ‚nebeský chodník" o životě v korunách stromů nás vyzkoušel v mnoha disciplínách, ze všeho nejdřív to byla zkouška zdatnosti a vědomostí. Vyšlápnout si 400 schodů vzhůru a zodpovědět velkou řádku otázek nám dalo pěkně zabrat. Někteří sotva popadali dech. Nahoře nás již očekával pan průvodce, který si pro nás připravil krásné povídání o lese, stromech i jiných rostlinách lesa a o mnoha živočiších tohoto ekosystému. Pro děti byly připravené různé pracovní listy a jako odměna odznaky a tužky s logem beskydského nebe. Na závěr celé prohlídky si děti vyzkoušely zpěv v amfiteátru s doprovodem mnoha ptačího zpěvu, který se v lokalitě Horečky nad roklí potoka Vlčák krásně rozléhal. Jako bonus pro děti byla zastávka na štramberském náměstí, kde si mohly prohlédnout kostel Jana Nepomuckého vystavěný ve valašském slohu, plno roubených domů a budov s barokními štíty, kulturní dům, první patrový zděný dům na náměstí, budovu muzea a uprostřed náměstí mohly obdivovat kamennou kašnu s litinovou fontánou. Ovšem za nejdůležitější věc pojaly děti možnost nákupu suvenýru a dárečků pro rodiče a sourozence. Cesta zpátky utekla jako voda a my, díky úžasným schopnostem pánu řidičů, byli doma o velký kus dříve, než bylo v plánu.

Mgr. Kateřina Zapletalová

Školní výlet dětí z Dukly Školní výlet dětí z Dukly Školní výlet dětí z Dukly Školní výlet dětí z Dukly