Školní turnaj v badmintonu

14.11.2016

Školní turnaj v badmintonu

Po návrhu, který byl podán zástupci tříd na školním žákovském parlamentu, jsme v pátek 4. listopadu 2016 uspořádali školní badmintonový turnaj dvojic dívek 7. – 9. ročníku.
Dívky se na turnaj připravovaly v rámci hodin tělesné výchovy a některé i ve školním badmintonovém kroužku. Naše tělocvična je pro tyto účely skvěle vybavena profesionálními kůly a sítěmi, na ploše jsou vytyčeny hned dva kurty určené pro tento sport.
V prvním ročníku turnaje se sešlo celkem 24 zájemkyň o vůbec první vítězství v této sportovní hře na naší škole. Správně sportovně naladěných 12 dvojic se spolu nejprve utkalo v rámci skupin, kdy v každé skupině hrálo mezi sebou vždy šest párů systémem každý s každým. Hra probíhala na jeden set do jedenácti bodů.
Semifinále a finále se odehrávaly za hojné podpory fanoušků v úterý 8. 11. 2016. Mezi čtyři nejlepší se probojovaly tři týmy z osmé třídy a jeden tým z deváté třídy. Soutěžící zastupující devátou třídu (Anna Klementová a Tereza Stryková) vyhrály boj o třetí místo nad týmem Karolína Rozbrojová a Zuzana Kučková. Finále připravilo velmi napínavé a vyrovnané utkání. Opravdu se sešly ty nejlepší z nejlepších a s rozdílem pouhých dvou bodů nakonec zvítězil pár Amálie Zdražilová a Kateřina Seidlerová. Stříbrnou medaili si tak odnesly Eliška Henklová a Kateřina Juřicová. Vítězkám gratulujeme a všem ostatním přejeme mnoho štěstí v dalších utkáních. Doufejme, že další ročníky budou v ještě hojnějším počtu.
Velký dík patří paní asistentce Janě Šulcové, která ve lmi svědomitě spolurozhodovala utkání, a paní ředitelce, která zajistila nerozbitný herní materiál.

Mgr. Alexandra Michalcová

Školní turnaj v badmintonu Školní turnaj v badmintonu