Školní kolo konverzační soutěže v angličtině

31.01.2014

Školní kolo konverzační soutěže v angličtině

V letošním školním roce jsme se rozhodly přejít na nový model konverzační soutěže. Ve středu 15. ledna 2014 absolvovali žáci poslech, za čtrnáct dní pak nejlepší z poslechu prošli ústním kolem. Poslechu se zúčastnilo 22 žáků 6. a 7. ročníku, v kategorii 8. a 9. ročník jich bylo 21. Poslech byl opravdu velmi náročný, aby se ukázalo, kdo je v jazyce opravdu šikovný. Naše plány byly vybrat z každé kategorie 5 nejlepších na ústní část. V mladší skupině to dopadlo podle našich představ – žáků bylo opravdu pět. Ve starší skupině došlo k rovnosti bodů, a tak jsme dali šanci všem, kdo na 5. místo dosáhli.
V obou kategoriích se opět ukázalo, že rok rozdílu ve výuce jazyka je velký, takže vyhráli zástupci 7. respektive 9. třídy. V okresním kole v Olomouci nás tedy budou reprezentovat Ondřej Zapp ze sedmičky a Lenka Frýbová z devítky. Oběma ještě jednou blahopřejeme a všem děkujeme za účast, které při ústním kole určitě předcházela vzorná příprava.

Výsledky:

6. a 7. třída
1. Ondřej Zapp                              7.tř.                  14 bodů
2. Barbora Vinohradníková         7.tř.               13,5 bodů
3. Martin Janiš                               7.tř.                 9,5 bodů

Další účastníci bez určení pořadí:
6.tř.: Běhalová, Bodinek, Ditmarová, Gárská, Koňárková. Malinková, Mihulka, Pobijecká, Poštulková, Potůček, Preč, Stryková
7.tř.: Balážová, Hlavíková, Lišková, Miller, Štěpaníková, Volková, Vychodilová

8. a 9. třída
1. Lenka Frýbová                             9.tř.                 14,5 bodů
2. Gabriela Stloukalová                  9.tř.                 13,5 bodů
3. Renata Mrňková                          9.tř.                    13 bodů

Další účastníci bez určení pořadí:
8.tř.: Černíková, Franková, Henkl, Jahnová, Janošíková, Jašek, Krupík, Sečka, Višnievská
9.tř.: Adámková, Bocková, Harant, Kijonková, Poláchová M., Poláchová V., Rudolfský, Seidlerová, Smrčková
Podtržení žáci se zúčastnili ústního kola.

Mgr. Jarmila Morkesová

Školní kolo konverzační soutěže v angličtině Školní kolo konverzační soutěže v angličtině