Škola na zkoušku

Škola na zkoušku

Člověk zažije během svého života několik významných mezníků, které mohou výrazně ovlivnit jeho další růst a vývoj. Jedním z těch prvních je počáteční vstup do školy. Děti, které přišly do naší školy k zápisu do 1. třídy, si mohly ve dvou květnových odpoledních vyzkoušet takovou školu nanečisto. Vždy po obědě, místo spaní, přišly do školy, aby si vyzkoušely alespoň něco málo z toho, co je od září bude ve škole čekat. Společně s kočičkou procvičovaly jemnou motoriku – namotávaly klubíčka, věsily prádlo, obtahovaly tvary, poznávaly barvy, procvičovaly pojmy orientace, počítaly, poznávaly geometrické tvary. Vyzkoušely si i práci na interaktivní tabuli, kde porovnávaly skupiny tvarů a počítaly. Nechybělo ani společné protažení při tělovýchovné chvilce a zazpívání písničky. Zkrátka předvedly, co všechno umí, a že byly šikovné, to se musí nechat! Všichni si společná odpoledne užili a doufejme, že už mezi nimi není předškoláček, který by měl ze vstupu do školy zbytečné obavy. Vždyť pokud je něco, co ještě neumí, tak to se přece naučí právě ve škole.
Tak krásné prázdniny a na shledanou 1. září v 1. třídě!

Mgr. Radomíra Stloukalová