Škola na zkoušku

04.06.2013

Škola na zkoušku

Každý rok mají budoucí školáčci možnost si školu vyzkoušet ještě před tím, než přijde ten opravdový den - 1.září. Ani letošní rok nebyl výjimkou, a proto každý čtvrtek v květnu odpoledne, místo odpočinku na lehátku, přišli předškoláčci z mateřské školy ,,na zkušenou“ do školy. Společně se svou budoucí paní učitelkou si povídali, malovali, zazpívali, počítali,… Důležité bylo také vyzkoušet si opravdové sezení ve školních lavicích, protože to není nic jednoduchého, soustředit se na danou činnost a ještě u toho v klidu sedět! JNa štěstí zatím to bylo vždy jen na chvíli a pak zase taneček nebo říkanka s pohybem… Jednou je také společně s paní učitelkou přivítal i kamarád Krteček a s ním si děti připomněly známé pohádky . Na závěr si poskládaly Večerníčkovu čepici a zazpívaly jeho písničku. Ještě se přijdou podívat na letošní prvňáčky do vyučování, aby viděly a slyšely, co všechno se za rok ve škole dá naučit, a pak hurá na prázdniny a po nich s chutí a elánem do 1. třídy.

Mgr. Radomíra Stloukalová