Sférické kino

Sférické kino

Že výuka fyziky a historie může být i zábavná, tak o tom se přesvědčili žáci druhého stupně a naši páťáci hned po víkendu v pondělí 15.4. Naši školu navštívilo sférické kino s naučným programem. Výjimečné pocity, jedinečné snímky, neuvěřitelný pohled v 360 stupních! To vše na žáky čekalo v tělocvičně, kde se postavila velká kopule, do které si děti vlezly, pohodlně si lehly a na jejíchž stěnách sledovaly příběh.
Ve sférickém kině se ocitnete v kouzelném prostoru a budete si připadat, jako byste byli přímo pod hvězdnou oblohou, či ve vesmíru. To jsem si vyzkoušela na vlastní kůži, když jsem společně se šestým ročníkem shlédla program o gravitaci. Starší ročníky pak viděli dokument o 2. světové válce. Zvláště letecké bitvy vypadaly na stěnách stanu velmi realisticky.
Musím říci, že program se vydařil a věřím, že pro mnohé to byl velmi pozitivní zážitek.

Mgr. Šárka Petrů

Sférické kino Sférické kino Sférické kino Sférické kino