Setkání za školou aneb Třináctky se nebojíme

18.06.2014

Setkání za školou aneb Třináctky se nebojíme

Opravdu jsme se v pátek 13. června sešli za školou. Slunce svítilo ostošest, takže i počasí nám jako obvykle přálo.
Po zahájení paní ředitelkou školy předvedly žákyně 7. a 8. třídy svá taneční vystoupení – všechny jsou členkami taneční skupiny Rytmus v Olomouci, takže jsme zhlédli ukázky z jejich programu. Poté se přítomní vydali na školní zahradu, kde je čekala soutěž 13 klíčků do pohádky. Rodinné týmy měli tvořit vždy jeden dospělý a jedno dítě, ale protože nám bylo líto těch, se kterými nikdo nepřišel, nechali jsme soutěžit děti bez rodičů. Klíčky dostali soutěžící za splněné úkoly, které všechny vycházely ze známých pohádek. U Popelky se přebíral hrách a fazole, princeznička na bále poztrácela korále, které bylo potřeba navléknout, pejsek a kočička pekli dort a bylo třeba si zapamatovat vše, co tam dali. V podobném duchu se nesly i ostatní úkoly. Kdo měl kompletní sbírku 13 klíčků, přesunul se do stánku s odměnami, každý dostal bonbóny a navíc si mohl vybrat jednu drobnou hračku podle vlastního výběru.
Když bylo dobojováno, přesunuli se všichni na vyzdobený školní dvůr, kde pro ně bylo připraveno grilované maso, párky v rohlíku, pití a sladkosti.
Celým setkáním slovem a hudbou provázel zkušený DJ Miroslav Roth, který zvedl ze židlí především děti, ale nakonec rytmickým tónům neodolali ani ti, co už mají školu dávno za sebou.
S prvními hvězdičkami na obloze byla akce ukončena, dospělí nám pomohli uklidit stoly a všichni jsme odcházeli do svých domovů s pocitem, že jsme ten konec letošního školního roku řádně uzavřeli. Spolu s vámi – rodiči, dětmi a přáteli školy jsme třináctku zvládli bez problémů a kdo nepřišel, může jen litovat.

Mgr. Libuše Balášová
Mgr. Jarmila Morkesová