Seiferos

28.06.2017

Seiferos

S dravcem se lidé většinou setkají jen na velkou vzdálenost. Pokud se už dostanou do bezprostřední blízkosti, jedná se většinou o poraněné zvíře. Společnost Seiferos, která se stará právě o handicapované dravce a sovy, k nám do Hluboček zavítala ve středu 27. června, aby nám přiblížila život a chování těchto majestátních pánů oblohy. V hodinové ukázce se děti vtipnou a zároveň poučnou formou seznámily s druhy dravců a sov, které jsou na pokraji vyhynutí, dozvěděly se, jak žijí, co loví a také to, jak se zachovat v případě nalezení poraněného zvířete. Také jsme měli možnost dostat se s dravci do přímého kontaktu, zblízka si prohlédnout největší sovu, výra velkého, a jemně si ho pohladit. To, co nás však nejvíce uchvátilo, byly letové ukázky a imitace lovu těchto ptáků. Létali těsně nad našimi hlavami a měli jsme co dělat, abychom se před jejich nálety sklonili. Na závěr ti nejodvážnější dostali sokolnickou rukavici, aby předvedli svou sílu, když jim ptáci na zavolání přistávali na natažené ruce.

Mgr. Jana Slaninová

Seiferos Seiferos Seiferos