Sdílení výuka se Základní školou Spojenců Olomouc

24.06.2019

Sdílení výuka se Základní školou Spojenců Olomouc

V pátek 21. 6. 2019 měli žáci čtvrtého ročníku možnost se setkat se svými kamarády, se kterými si celý školní rok psali dopisy. Děti ze základní školy Spojenců si pro nás připravily projekty s tematikou olomouckých památek a představily nám tak krásy a historii Olomouce. Nebylo to však celou dobu jen o učení. A jelikož děti byly navzájem zvědavé, jaký ten jejich dopisní kamarád opravdu je, jestli to, co si psaly, bylo skutečné, nebo se jen potvrdilo, že papír snese všechno a osobní setkání je potom jiné, připravily jsme pro děti různé aktivity, ve kterých se mohly vzájemně poznat. Děti měli za úkol se nejprve představit svému dopisnímu kamarádovi a poté představit svého kamaráda všem ostatním. Následovaly různé stmelovací hry i hry ve skupinkách. Zázemí nám poskytly olomoucké parky, botanická zahrada a rozárium. Myslím si, že až na pár malých rozepří se akce dětem líbila a že by rády zůstaly se svými novými přáteli v kontaktu i nadále.

Mgr. Kateřina Zapletalová

Sdílení výuka se Základní školou Spojenců Olomouc Sdílení výuka se Základní školou Spojenců Olomouc Sdílení výuka se Základní školou Spojenců Olomouc