07.02.2019

S hudbou proti drogám

Preventivních programů jsme už měli hodně, ale tento byl jiný. Hlavním důvodem bylo asi i to, že byl s hudebním doprovodem velmi zkušeného a kvalitního dua Jiřího Klemsy a Markéty Doleželové z Prostějova. Netradičním způsobem žákům 5. – 9. ročníku podali informace o návykových látkách (alkohol, cigarety, drogy), AIDS, poruchách příjmu potravy. Kromě hudebních ukázek přednášku doprovázely i názorné plakáty, které kolovaly mezi dětmi. Duo ve svém vystoupení přiblížilo žákům tvorbu světově známých muzikantů, kteří podlehli drogám a nevhodnému životnímu stylu (Freddie Mercury, Curt Cobain, Jimmy Hendrix aj.). Žáci si mohli známé hity i zazpívat. Program byl vydařený.

Mgr. Iveta Rozsívalová