Run Tour 2016 Olomouc

27.06.2016

Run Tour 2016 Olomouc

Letošní druhou červnovou sobotu jsme vyslali 4 žáky 7. – 9. ročníku do Olomouce, aby reprezentovali naši Základní školu Hlubočky ve vytrvalostním běhu. Šlo o závod běžeckého seriálu Česká pojišťovna Run Tour, který probíhal ve Smetanových sadech 11. června dopoledne. Běželo se v několika kategoriích na různě dlouhých tratích. Dobrovolně přihlášené soutěžící z řad našich žáků (jmenovitě - Zuzana Kučková, Kristýna Klapková, Tomáš Bodinek a Martin Janiš) čekal okruh dlouhý 1000 m.
A jaké postřehy měli sami závodníci?
„ Run Tour je pěkně uspořádaný závod pro aktivní lidi, ale pro nás nedopadl zrovna nejlépe. Bylo dusno, nevěděl jsem, jak si naplánovat start, přepálil jsem ho a za půlkou už jsem neměl moc sil, abych odolával ostatním soupeřům. Martin Janiš z devítky vedl, myslím si, že by i vyhrál, kdyby si nevyrazil dech špatným doskokem. I když jsem skončil až jedenáctý, byla s kamarády sranda, a proto se už těším na příští ročník Run Tour. Bylo to super!“

Tomáš Bodinek

,, Při příchodu do Nových sadů v Olomouci byla trochu nuda, ale po zhruba hodině se začalo shromažďovat čím dál víc lidí. V den závodu nebylo zrovna nejtepleji, ale před každým během byla rozcvička, která nás zahřála a rozpohybovala. Po běhu dokonce začalo poprchávat, ale i tak jsme se šli podívat na vyhlášení vítězů, i když jsme se nikdo neumístili na hodnotných místech. Celé se to přesto vydařilo. Myslím, že by nebylo špatné přihlásit se i na příští rok a celé si to zopakovat.“

Martin Janiš

„…a pak přišla ta chvíle, kdy jsme vyběhli. Vím, že jsme se všichni snažili a dali do toho všechno. V cíli jsme dostali pití a medaili, což bylo milé, že jsme ji dostali všichni bez ohledu na umístění. Nakonec jsme se šli podívat na vyhlášení a společně jsme se vyfotili. Pak už zbývala jen cesta domů. Jsem ráda, že jsem s ostatními jela a že jsme se aspoň my čtyři zúčastnili.“

Kristýna Klapková

Po rozhovorech se spokojenými účastníky jsme si společně slíbili, že pro příští rok vyšleme více dětí a snad i některé z řad pedagogických pracovníků. Je pěkné, že je zas jednou někdo spokojený jen s tím, že se zúčastnil, a že není vždy nutné přivézt cenu, ale stačí si odnést dobrý pocit z příjemně strávených chvil.

Mgr. Alexandra Michalcová