30.06.2016

Rozloučení deváťáků se školou

V úterý 28. června 2016 se v 8,45 sešli všichni žáci deváté třídy před Obecním úřadem v Hlubočkách. Nebyl to obyčejný den jako každý. To se dalo poznat i na našem oblečení. Dívky byly v překrásných šatech - některé poprvé v životě, pánové v oblecích, které úplně změnily jejich všední vzhled a udělaly z nich opravdové gentlemany. Jako vždy jsme museli počkat na pravidelné opozdilce. Poté jsme se přesunuli do obřadní síně. Po příchodu pana starosty jsme si vyslechli jeho dojemný, ale vtipný projev a polovina z nás už měla slzy v očích. Při melodické hudbě na varhany a písni, kterou jsme zpívali pár dnů před tím na rozloučenou na zahradní slavnosti, bylo těžké udržet emoce. Zapsali jsme se do kroniky a vyslechli si projev naší paní ředitelky a nakonec přišel i ten náš. Po dočtení jsme všichni byli v slzách, protože musíme uznat, že všechno to povzbuzování do dalších let, ale i vzpomínání na léta starší, bylo nepopsatelné. Venku jsme se naposledy společně vyfotili.
A pak už nás čekal jen školní večírek. V úvodu jsme narazili na pár problémů, ale vše jsme nakonec zvládli a nachystali k naší spokojenosti. Byla připravena spousta dobrot. Nejvíc v teplém počasí bodoval meloun. V úvodu jsme poděkovali vyučujícím a asistentům za jejich práci, předali jim malé dárky na rozloučenou a zahráli si společně pár her. Pak už byl večírek jen náš. Měli jsme připraveny další hry doprovázené hudbou a smíchem. Bylo to zábavné odpoledne a moc jsme si to všichni užili.

Za žáky 9. ročníku zapsala Barbora Vinohradníková