Rohatý den

09.12.2014

Rohatý den

Ačkoli Mikuláš má svátek 6. prosince, všechny děti jsou jako na trní již den před tím. Ty hodné čekají na mikulášskou nadílku v radostném očekávání. Co jim asi vousatý pán přinese? Bude si pamatovat, že byly opravdu celý rok hodné? Ani zlobivci nezůstávají v klidu. Na poslední chvíli se snaží odčinit své hříchy a vymyslet jak uniknout peklu. Na naší škole jsme se však na čerty důkladně připravili. Všechny děti se vybavily čertovskými rohy. Když se pak ve dveřích zjevil svatý Mikuláš s čerty a andílky po boku, pekelníci jen kouleli očima a vyplazovali jazyky. Mikuláš otevřel svou stříbrnou knihu, ve které se píše o každém lumpovi i hodném dítku. Na konec vše dobře dopadlo, hodní žáčci byli odměněni a lumpíci jeden přes druhého slibovali, že se polepší a celý příští rok budou hodní. No uvidíme...

Mgr. Barbora Přindišová