Ralley Wavetrophy

02.05.2016

Ralley Wavetrophy

Zasláním obrovské obálky v poslední aprílový pátek na adresu předsedy Asociace pro elektromobilitu ČR - Jaromíra Végra se naši žáci zapojili do pokusu o vytvoření světového rekordu v rámci celosvětového projektu Rallye Wavetrophy. Autorem projektu je Louis Palmer, původně učitel, který jako 1. na světě objel zeměkouli elektromobilem na sluneční pohon. Mgr. Jaromír Végr je ambasadorem projektu pro Českou republiku.
Naše obálka obsahovala výkres velikosti A0, který byl zaplněn spoustou kartiček s krátkými poselstvími dětí z druhého stupně, která byla zaměřena na ochranu životního prostředí. Tyto kartičky spolu s ostatními z celého světa budou elektromobily dopraveny do Švýcarska při příležitosti Rallye Wavetrophy 2016. Archy kartiček vystaví 17. června v Ženevě na náměstí Národů. Pomocí dronu vyfotografují všechna poselství z ptačí perspektivy a fotografie umístí na webové stránky projektu www.wave.earth. Podaří se Vám najít kartičku vašeho potomka?
Cílem naší školy stejně jako celé ČR je reprezentovat náš stát tím, že se zapojíme v co největším počtu a ukážeme všem ostatním, jak dalece nám záleží na osudu planety Země.

Mgr. Alexandra Michalcová