Protidrogová prevence

30.11.2015

Protidrogová prevence

V úterý 24. listopadu 2015 jsme se my, žáci osmé a deváté třídy, zúčastnili přednášky o drogové problematice v kině Metropol v Olomouci. Kriminalista pracující již přes 30 let v oboru drogové kriminality nám přednášel o tom, jaké druhy drog existují, jaké jsou nejrozšířenější, jak nám ovlivňují psychické myšlení, o finančních potížích, o znetvoření osoby užívající drogu. Přednáška byla doplněna prezentací lidí měnících se v průběhu času během závislosti na drogách. Vyprávěl nám své zkušenosti při práci s lidmi, kteří užívají drogy. Např. muž byl psychicky ovlivněný drogou tak, že napadl svou milovanou sestru Elišku kladivem s tím, že je to velký nebezpečný brouk, který jí chce ublížit. Dále nám prezentoval pár fotek, které ukazovaly, že i užívání drogy může skončit smrtí.
Přednáška byla velice poučná a za nás obě můžeme říci, že se drogy NIKDY V ŽIVOTĚ NEDOTKNEME!

Bára Vinohradníková a Nikola Hlavíková, 9.tř.