26.03.2015

Projektový den "VÍTÁNÍ JARA"

Zima už končí a pomalu přichází jaro. Aby přišlo i k nám do Hluboček, museli jsme ho nejdříve pořádně přivítat a také vyprovodit zimu z obce.
Projektový den jsme společně zahájili v tělocvičně povídáním o jaru a jeho hlavních symbolech, nezapomněli jsme ani na Velikonoce, svátky jara. Následně děti ve skupinkách vyluštily křížovku, která prověřila jejich znalosti o jaru. Poté děti shlédly krátký pořad o jarních tradicích na vesnici a to včetně vynášení Moreny, vládkyni zimy. Tuto tradici jsme si vyzkoušeli i my v Hlubočkách. Děti za společného zpívání jarních písní vynesly figurínu Moreny k potoku za vesnici, kde byla spálena a vhozena do řeky.
Po návratu do školy si děti pod vedením třídního učitele složily dva jarní ptáčky z papíru, které si ozdobily barevnými ornamenty. Jednoho ptáčka si děti odnesly domů, zbylými ptáčky jsme jarně ozdobili školu.

Mgr. Lenka Tomášková