Projektový den Ochrana člověka za mimořádných událostí

Projektový den Ochrana člověka za mimořádných událostí

Nikdy nevíte, co se vám může stát, proto jsme se rozhodli žáky poučit o tom, jak se při takových situacích mají zachovat. Na pomoc nám přijeli dva pánové z projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky (VZP ČR) VZPoura úrazům, který je zaměřen na prevenci úrazů a nehod u dětí a mladistvých. Projekt je realizován ve spolupráci s hendikepovanými pracovníky VZP ČR, kteří se prostřednictvím organizovaných setkání na školách snaží dětem problematiku úrazů přiblížit, upozornit je na rizikovost určitých životních situací a naučit je, jak lze vhodnými preventivními opatřeními tato rizika omezit na minimum. Díky tomuto projektu jsme byli vybráni mezi 30 škol, které dostaly knížku s názvem VOZÍČKOV, jež pojednává o světě lidí na vozíku.
Ve třídách si žáci následně připomněli důležitá telefonní čísla integrovaného záchranného systému, pověděli si něco o tom, jak se chovat při mimořádné situaci jako je například tonutí, požár nebo úraz. Někteří žáci se naučili pracovat s obvazy, tlakovými obvazy i transportovat raněné osoby.
Beseda byla pro žáky velmi poučná a zjistili, že i sebemenší chybou se může stát velké neštěstí.

Šárka Čecháková, asistentka pedagoga

Projektový den Ochrana člověka za mimořádných událostí Projektový den Ochrana člověka za mimořádných událostí Projektový den Ochrana člověka za mimořádných událostí