Projektový den Karneval

02.03.2015

Únor je bezesporu obdobím masopustních veselic a karnevalových rejů. Ani ve škole v Hlubočkách tomu nebylo jinak. Ve středu 18. 2. 2015 jsme si maškarního plesu užili i my. Všichni v den D přišli přestrojeni v různých kostýmech. Téměř všichni si dali velmi záležet na výběru i výrobě kostýmu. Ve školních chodbách bylo možno potkat například bílou paní, Spongeboba v kalhotách, kostku lega, Malou čarodějnici, Červenou karkulku, spoustu příšer, princezen i zvířátek a mnoho dalších rozličných maškarád. Den začal společným setkáním v tělocvičně, kde se žáci dozvěděli něco o masopustních zvycích i tradičních karnevalových maškarách, které si vyráběli naši předci. Tanec je nedílnou součástí každého karnevalu. Ani my jsme nezůstali pozadu. Po slavnostní promenádě nás čekaly hravé taneční hry. Druhou část dne jsme strávili ve svých třídách, kde si každý vyrobil veselého klauna. Výrobky jsme použili na výzdobu školy. Na závěr paním učitelkám připadl nelehký úkol vybrat ty nejbáječnější a nejskvělejší masky.  Oceněných 20 masek dostalo malou odměnu. Všichni jsme si užili kopec srandy a už se moc těšíme na příští rok!

Mgr. Barbora Přindišová