Projektový den - Jedeme na výlet

28.03.2017

Projektový den - Jedeme na výlet

Už podruhé jsme na naší škole pořádali projektový den na téma finanční gramotnost, tentokrát s podtitulem „Jedeme na výlet“. Uskutečnil se v pátek 24. 3. 2017 na II. stupni. Cílem tohoto dne bylo, aby žáci navrhli místo školního výletu a aby zjistili, co je všechno potřeba, když se takový výlet plánuje. Každá třída se rozdělila do skupin a v nich připravovali svůj návrh výletu. Předem si vyhledali na internetu potřebné informace, ve druhé části každá skupina zpracovávala plakát, na kterém tvořila časový plán výletu a finanční náklady na něj, a pak svůj návrh prezentovala před třídou. Ve třetí části žáci opět ve skupinách chodili po třídách, kde plnili úkoly a učitelé a asistenti jim za jejich plnění přidělovali body. Na základě získaných bodů a také nejlepších plakátů každá třída získala určitou částku ze SRPŠ na svůj výlet. Rozdíly mezi třídami nebyly velké, s malým předstihem byla nejúspěšnější 9. třída. Teď už záleží na jednotlivých třídních kolektivech, jestli si některý z návrhů pro svůj výlet vyberou.

Mgr. Iveta Kubová

Projektový den - Jedeme na výlet Projektový den - Jedeme na výlet