Projektový den „HALLOWEEN“ na prvním stupni

04.11.2014

Projektový den „HALLOWEEN“ na prvním stupni

Ve čtvrtek 30. 10. 2014 jsme ve škole oslavovali původně anglosaský lidový svátek Halloween.
Sešli jsme se hned ráno v 8 hodin ve školní tělocvičně. Pro navození správné atmosféry nejdříve žáci čtvrtého ročníku přednesli anglickou halloweenskou báseň. Správně naladěné děti byly potom seznámeny s tradicemi, symboly a zvyky Halloweenu. V další části programu žáci vyslechli zajímavý halloweenský příběh: „Jak Jack přelstil ďábla“. Vyprávěná pohádka jim objasnila, proč se na tento svátek vyřezávají dýně, do kterých se vkládá svíčka. Následně byli žáci rozděleni do různorodých skupinek a každá z nich společnými silami vyplnila pracovní list, který vycházel z pohádky. Starší děti hledaly a doplňovaly slova a ti mladší vybarvovali strašidelné obrázky. Hotové výtvory byly použity na výzdobu školy. V závěrečné části společného setkání se všechny děti naučily krátkou říkanku o Halloweenu.
Z tělocvičny se potom děti rozešly do svých tříd. Zde pod vedením třídního učitele vyráběly roztomilého barevného pavoučka a veselé strašidlo. Všechny děti zaujatě pracovaly. Možná také proto se výrobky velmi povedly a děti se těšily, jak si je odpoledne odnesou domů. Tento svátek sice nevychází z tradic naší země, ale všichni účastníci si jej užili a dobře se bavili.

Mgr. Lenka Tomášková