Projektový den - Čarodějnice

30.04.2012

Projektový den - Čarodějnice

Letošní jarní projektový den se na naší škole uskutečnil 30. dubna. Toto zvolené datum už napovídá, jaké bylo téma. Přímo čarodějnické! Celé akci předbíhaly dlouhé přípravy. Organizační tým – paní učitelky Kubová, Jedličková a Vítková – připravil trochu netradiční schéma. Žáci v jednotlivých třídách si vybrali, na jaké činnosti se chtějí podílet, připravili si materiály a inspirace pro práci. Ráno 30. dubna se pak sešli ve svých třídách. Po úvodním povídání na dané téma se rozdělili. Někteří odešli na školní zahradu, kde založili „čarodějný záhon“ plný bylinek, jiní  skončili v žákovské kuchyňce a připravovali čarodějné pokrmy. Ostatní žáci ve třídách pak ve skupinkách chystali vystoupení čarodějného X Faktoru, vyráběli leták o čarodějnicích, pozvánku na čarodějnický slet a dokonce dávali svým čarodějnicím třetí rozměr. Někteří to pojali s humorem, jiní celou věc brali seriózně. Nakonec se všichni sešli ve vestibulu školy, kde odborná porota obodovala jejich snažení. Výrobky i vystoupení všech se setkaly s velkým ohlasem. Na závěr se sečetly body a vítězem se stala 5. třída pod vedením paní učitelky Hladíkové. Sladká odměna nečekala jenom na ně, ale i na ostatní.
Plni dojmů pak naši čarodějové i naše čarodějnice naplnili svá bříška ve školní jídelně, nastartovali svá košťata a hurá domů!

Mgr. Iva Vítková

Projektový den - Čarodějnice Projektový den - Čarodějnice Projektový den - Čarodějnice