Projektový den: „Bezpečná cesta do školy“

25.10.2013

Projektový den: „Bezpečná cesta do školy“

Silnice na celém světě představují pro děti nejnebezpečnější prostředí. Proto jsme v pátek 27. 9. 2013 přichystali pro děti 1. - 4. ročníku projektový den: „Bezpečná cesta do školy“.
Paní učitelka Bára Kráčmárová seznámila děti za pomoci plyšové zebry se všemi nástrahami, které je mohou potkat při cestě do školy a ze školy.  Děti se také naučily, jak má být vybaveno jejich jízdní kolo či jak mají správně přecházet přes přechod. Poté jsme děti rozdělili do tříd. Zde vyplňovaly děti pracovní listy. Každá skupina dále zpracovala projekt na téma doprava. Děti na arch papíru nakreslily a nalepily nejrůznější dopravní prostředky a dopravní značky.
Ukončení celého projektu proběhlo v tělocvičně, kde žáci prezentovali ostatním své projekty o dopravě, které vytvořili a zhodnotili vlastní práci. Pro děti byl připraven drobný dárek v podobě odznaku.

Mgr. Lenka Tomášková

Projektový den: „Bezpečná cesta do školy“ Projektový den: „Bezpečná cesta do školy“