13.10.2015

Projekt 72 hodin - Radost seniorům

Projekt 72 hodin je celorepublikový projekt, do něhož se může zapojit téměř každý. Je zaměřen na pomoc. Pomoc lidem, přírodě, okolí domova. Do tohoto smysluplného projektu se rozhodli zapojit i někteří žáci ze Základní školy Hlubočky – Dukla. Jako cíl pomoci si žáci 1. a 3. třídy zvolili udělat radost seniorům v domově důchodců v Hrubé Vodě. Ačkoli „den D“ nastal 9. 10. 2015, celý týden jsme věnovali přípravám. Trénovali jsme si pestrý repertoár písní i básní, vyráběli veselá přáníčka s motivy květin, sluníček i čtyřlístků. Když byly přípravy u konce, mohli jsme tedy uplakané páteční ráno vyrazit do domova důchodců. Naši nejmenší předvedli dědečkům a babičkám dvě krátká pásma, jejichž vyvrcholením bylo předání vlastnoručně vyráběných přáníček. Někteří recitátoři a zpěváci dokonce navštívili i jednu obyvatelku domova přímo v jejím pokoji. To však nebylo vše! Díky špatnému počasí jsme nemohli pomoci s plánovaným sběrem jablíček v tamní zahradě. To však vůbec nevadilo, protože zaměstnanci domova pro nás měli připraven náhradní program. Naše děti seniorům pomáhaly vyrábět papírové dýně, které budou použity na výzdobu oken v domově důchodců. Při naší návštěvě panovala velmi příjemná atmosféra. Nikdo nemůže pochybovat o tom, že cíl našeho projektu, totiž udělat radost seniorům, byl naplněn. Všechny babičky i dědečkové měli velkou radost z malých dárečků, zpívali písničky společně s dětmi. Někteří dokonce pookřáli a začali se smát, už jen když zástupy dětí viděli.

Mgr. Barbora Přindišová, koordinátorka projektu